Sabo’nun hikayesi yarım asır önce İstanbul Beyoğlu’nda açılan ayakkabı mağazası ile başladı. Yeniliklere ve gelişime önem veren Sabo, ticaret hayatında her yıl daha da büyüdü. Ayakkabı işine tutkuyla bağlı yatırımcısı ve çalışanları sayesinde bugün ayakkabı sektörünün farklı dallarında faaliyet gösteren ve birbirini besleyen kurumsal entegre bir şirket haline dönüştü.

Yarım asırı aşkın ayakkabı tecrübesini Nando markası ile perakende sektöründe nihai tüketici ile buluşturan Sabo Grup, yurt içi ve yurt dışından gelen talepler üzerine bu tecrübesini Clavo markası ile ayakkabı tasarımı ve üretimi alanına da taşıdı.

Dünya trendlerini yakından takip eden profesyonel ekibi ile grup markası Nando başta olmak üzere yurt içinde ve dışında bir çok marka için ayakkabı üretimi gerçekleştiren Clavo hazırladığı koleksiyonlarla büyük beğeni topladı.

Bugün yerli ve global bir çok marka Clavo koleksiyonlarından ciddi adetlerde sipariş vermekte ve seçilen model ve sipariş adetleri standartların üzerinde bir büyüme ivmesi göstermektedir.

Clavo, her yeni sezon benzeriz yeni bir hikaye.